HRY

Naděje aneb romance paroplavební

Taškařice o smutných věcech s dobrým koncem

Píše se rok 1939 a na lodi v německém Hamburku se schází rozličná společnost lidí, kteří utíkají z Evropy před Hitlerem. Věří, že loď Naděje je odveze do "nového světa", kde budou moct začít nový život. Háček je v tom, že loď kapitána Horovitze vůbec na daleké plavby není připravená. Funguje pouze jako hodinový hotel na vodě. Obývá ji kapitán Horovitz se svou dcerou Laurou a tajemnou kráskou Kim Stradovou. Přestože loď prakticky není schopná plavby, kapitán nakonec svolí a s nesourodou skupinu utečenců vypluje z přístavu. Autor hru napsal už před dvacet sedmi lety, ale své první opravdové dramatizace se dočká až nyní.

Hrají: Věra Janebová, Petr Holeček, Markéta Holečková, Petr Kubart, Miriam Janebová, Vilém Kraemer, Ondřej Janeba, Pavlína Kopalová a Oldřich Janeba

Autor textu: Oldřich Janeba, kolektivní režie

Kdo hledá Charlottu Borgach

Parodie na severské krimi říznutá Gogolovým Revizorem

Parodie na severské krimi říznuté Gogolovým revizorem
Do zapomenuté vesničky na okraji
 Švédska přijíždí bez ohlášení policejní
 komisařka, aby odhalila zločin, který se v 
podstatě nestal. Její zběsilé pátrání po
 vesnici odkrývá nejenom panoptikální 
rozměr obyvatel vesnice, ale i malost samotné strážkyně zákona. 

"Když se objeví stopa od samoty ke křížku a zakokrhá před půlnocí kohout, je v Borgente zle..."

Účinkují: Petr Holeček, Věra Janebová, Petr Kubart, Klára Kašová, Vilém Kreamer, Miriam Janebová, Pavlína Kopalová Ondřej Janeba, Nari Růžičková a Oldřich Janeba.
Scénář a režie: Oldřich Janeba, režijní dohled: Eva Horká


Šneci v aspiku

Když vás nechají pohlídat rakev s mrtvým dědečkem, není to dočasně, ale napořád.

Komedie černá jako bota
Co se může přihodit během jediného večera, když si myslíte, že se nic stát nemůže? Černá jednoaktová komedie si pohrává s tradičními divadelními klišé, aby je všechny postavila na hlavu. Slovy Alfreda Hitchcocka: „Není hanba vyjít z klišé, hanba je, se k němu dopracovat.“
Konverzační commedia dell'arte Šneci v aspiku vám dokáže, že o mrtvých musíte mluvit jenom v dobrém.  
Účinkují:
Sofia Zebeliyan, Věra Janebová, Petr Kubart, Miriam Janebová, Petr Holeček, Ondřej Janeba, Klára Raková Kašová a Oldřich Janeba.
Scénář a režie: Oldřich Janeba

Robotická žena

Věnováno Karlu Čapkovi, Aldousu Huxleymu, Georgi Orwellovi a všem ostatním, kteří viděli dál.

Černá komedie o lásce mezi vědcem a umělou ženou
Divadelní hra vypráví o dvou vědcích, kteří se pokusí sestrojit nejdokonalejší bytost na světě, ženu jménem Loriet. Věří, že je takový vynález přivede ke slávě a pohádkovému bohatství. Jeden z vědců však v milostném oblouznění vzbudí v ženě skutečný lidský cit. Loriet se vědcům vymkne z rukou a nevratně změní je i celý svět.
Apokalyptická vize světa ovládaného roboty, nenabízí jen chmurnou beznaděj, ale v podání divadla Naoko rovněž ironii, vtip a krutou nadsázku.
Účinkují: Narayani Růžičková, Pavel Hosenseidl, Věra Janebová, Sofie Zebeliyan, Oldřich Janeba, Helena Kottová, Petr Holeček, Petr Kubart, Ekaterina Saenko a Václav Vyoral
Scénář a režie: Oldřich Janeba

Vzpoura čarodějnic

Aby mohlo světlo jasně zazářit, potřebuje temnotu.

Variace na klasický příběh o upsání duši ďáblu dostává nové obrysy v podání autorské scény Divadla Naoko Praha. Jejich druhá celovečerní hra Vzpoura čarodějnic nás přivádí do Drážďan na samém sklonku druhé světové války. Do města přichází ďábel se svou suitou, aby našel zatraceného syna, kterého tam unesly čarodějnice.
Účinkují: Sofie Zebeliyan, Narayani Růžičková, Petr Kubart. Věra Janebová, Petr Holeček, Ekaterina Saenko, Oldřich Janeba, Roman Feix a Kamil Younis.
Scenář a režie: Oldřich Janeba

© 2019 DIVADLO NAOKO PRAHA
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!