REPERTOÁR

Robotická žena

Věnováno Karlu Čapkovi, Aldousu Huxleymu, Georgi Orwellovi a všem ostatním, kteří viděli dál.

Černá komedie o lásce mezi vědcem a umělou ženou
Divadelní hra vypráví o dvou vědcích, kteří se pokusí sestrojit nejdokonalejší bytost na světě, ženu jménem Loriet. Věří, že je takový vynález přivede ke slávě a pohádkovému bohatství. Jeden z vědců však v milostném oblouznění vzbudí v ženě skutečný lidský cit. Loriet se vědcům vymkne z rukou a nevratně změní je i celý svět.
Apokalyptická vize světa ovládaného roboty, nenabízí jen chmurnou beznaděj, ale v podání divadla Naoko rovněž ironii, vtip a krutou nadsázku.
Účinkují: Narayani Růžičková, Pavel Hosenseidl, Věra Janebová, Sofie Zebeliyan, Oldřich Janeba, Helena Kottová, Petr Holeček, Petr Kubart, Ekaterina Saenko a Václav Vyoral
Scénář a režie: Oldřich Janeba

Vzpoura čarodějnic

Aby mohlo světlo jasně zazářit, potřebuje temnotu.

Variace na klasický příběh o upsání duši ďáblu dostává nové obrysy v podání autorské scény Divadla Naoko Praha. Jejich druhá celovečerní hra Vzpoura čarodějnic nás přivádí do Drážďan na samém sklonku druhé světové války. Do města přichází ďábel se svou suitou, aby našel zatraceného syna, které tam unesly čarodějnice.
Účinkují: Sofie Zebeliyan, Narayani Růžičková, Petr Kubart. Věra Janebová, Petr Holeček, Ekaterina Saenko, Oldřich Janeba, Roman Feix a Kamil Younis.
Scenář a režie: Oldřich Janeba